Proč se ve třídě navzájem nepodporujeme? Nevím.

27. února 2015 v 14:27 | Ona.
Jsme třída, která si zrovna moc dobře nesedla.
Bavíme se, vycházíme v rámci možností spolu, ale proč se nedokážeme jako třída podpořit?
Ve stejném ročníku je třída, ve které, když někdo udělá průšvih, tak se za dotyčného postaví. U nás? Hledají se výmluvy proč to byl on a né já.
Máme ve třídě holčinu, které jde učení dá se říct samo. Je vážně chytrá, ale není to taková ta podivná šprtka. Dá se s ní skvěle pobavit. Já s lidma zrovna moc nevycházím. Zkrátka mi dělá strašný problém důvěra. Ale i přesto se s ní dokážu normálně bavit. Třeba dnes.. Bavila jsem se s ní o věcech, které bych nečekala, že budu řešit s ní :D.
Často vyhrává olympiády a za to od "spolužáků" schytává přívaly pomluv a urážek.
Závist je vážně svině.
Kamarád se praštil do hlavy ve chvíli,kdy naše třídní učitelka měla asi 20 minutové zpoždění. Přeběhl celou třídu a nechával za sebou stopy od krve. Hustá červenofialová krev. Jen co ho třídní odvedla do ošetřovny a snažila se to co nejvíce ututlat, tak se spolužáci začali na jeho úkor smát. Nechápu z jakého důvodu nebo proč,prostě se tomu začali smát. I tak jeho zvané "kamarádky",které před ním brečely (doslova brečely) po jeho odchodu začaly ve smíchu říkat "nesmějte se mu" "Co kdyby se to stalo vám?" a přitom ležely pomalu od smíchu na zemi.
Rozbité okno?- To byl on,já u toho jen stál.
Rozpůlená nástěnka?- Já to nebyl, v tu dobu jsem byl na záchodě.
Kouření na záchodě?- Paní učitelko já jsem to 100% nebyl. Nekouřím a navíc v tu dobu jsem byl v áčku půjčit si kružítko, ale myslím, že vím kdo to byl. ( A tak se práskají "kamarádi".)

Když máme za úkol v nějaké skupince udělat projekt.. tak to dělá jeden popřípadě dva. Protože, co kdybychom jim to pokazili nebo nedej Bože přispěli vlastním nápadem.

Celá třída to vnímá stejně a stejně se z chyb nepoučíme a podporovat se nezačneme.
Vím, že když se říká, třeba slohovka před tabulí, tak se někteří jedinci snaží rozesmívat, ale ne, když jde třeba o proslov u starosty. To už je na mě moc.

Chtěla bych zažít okamžik, kdy se nezačneme navzájem práskat a schazovat viny a začneme se podporovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | Web | 27. února 2015 v 14:31 | Reagovat

Úžasně napsaný článek :)

2 diarythatgirlworld diarythatgirlworld | Web | 27. února 2015 v 15:55 | Reagovat

[1]: Ježiš! Děkuju moc! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama